26. Wiosna Filmów rusza już 29 maja!

26. edycja Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW wystartuje już 29 maja i potrwa do 7 czerwca.

Wyjątkowo, ze względu na panującą sytuację, impreza została przeniesiona do sieci. Tym samym, będzie to pierwszy festiwal filmów fabularnych w Polsce całkowicie online. Impreza odbędzie się na największej na świecie platformie, zrzeszającej kilkadziesiąt kin studyjnych – MOJEeKINO.PL. Bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 PLN.

WIOSNA FILMÓW Online odbywać się będzie na powstającej właśnie platformie MOJEeKINO.PL, która wystartuje 21 maja. MOJEeKINO.PL to największe na świecie wirtualne kino, zrzeszające kina arthousowe od Bochni po Darłowo i od Sokołowa Podlaskiego do Gorzowa Wielkopolskiego.

Dzięki tej idei Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW odbędzie się pierwszy raz całkowicie online w tym samym czasie w całej Polsce. Przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery.

Zależało nam na utrzymaniu ciągłości funkcjonowania festiwalu, imprezy z 25-letnią tradycją. Przez długi czas zastanawialiśmy się jak zaadaptować jego formułę do nowej sytuacji. Z pomocą przyszło nam Stowarzyszenie Sieci Kin Studyjnych, które uruchamia platformę wirtualnego kina. Dzięki temu możemy przenieść nasze wydarzenie do sieci – mówi Maciej Zabojszcz, dyrektor festiwalu WIOSNA FILMÓW.

Zdecydowanym plusem platformy jest to, że WIOSNA FILMÓW dostępna będzie dla osób w całej Polsce, a nie tylko w wybranych miastach i kinach. W tej chwili dopracowujemy program festiwalu. Ale już mogę zapewnić, że nie zabraknie premier, przedpremier i najgłośniejszych tytułów ostatniego sezonu – dodaje Maciej Zabojszcz.

Niebawem podamy Wam więcej szczegółów oraz pierwsze tytuły filmów, jakie będziecie mogli zobaczyć na naszym festiwalu!