26. FESTIWAL FILMOWY WIOSNA FILMÓW – 29 maja-7 czerwca 2020 online, a 18-25 czerwca stacjonarnie


Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW, który zakończył w niedzielę 7 czerwca swoją wirtualną edycję na platformie MOJEeKINO.PL, powraca do swojej pierwotnej wersji. 18 czerwca rozpocznie się jego 26. edycja w warszawskich kinach Amondo oraz Elektronik. W ciągu ośmiu dni widzowie zobaczą 19 filmów, z których 13 to przedpremiery. 

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, wyjątkowo, ze względu na panującą sytuację, odbyła się online na platformie MOJEeKINO.PL. Filmy można było oglądać jednocześnie w 47 kinach w całej Polsce, które posiadają na platformie swoje wirtualne sale. W sumie pokazano 40 filmów, w tym aż 20 premier i przedpremier. 

Na prośbę widzów oraz w związku z tym, że kina stacjonarne ponownie się otworzyły, organizator festiwalu postanowił przedłużyć święto kina i zorganizować WIOSNĘ FILMÓW również w tradycyjnej wersji. Festiwal najpierw zagości w warszawskich kinach AMONDO oraz ELEKTRONIK, a następnie ruszy do wybranych miast w całej Polsce. 

W Warszawie odbędzie się w dniach 18 – 25 czerwca w AMONDO oraz 19 – 22 czerwca w kinie ELEKTRONIK. Pokazanych zostanie 19 filmów, spośród których aż 13 to przedpremiery. Bilet na każdy seans kosztować będzie 12 złotych. Szczegółowy program podany zostanie 11 czerwca, tego samego dnia ruszy również sprzedaż biletów.