Wiosna Filmów pierwszym w Polsce festiwalem filmów fabularnych ONLINE!

26. edycja Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW odbędzie się w tym roku w dniach 29 maja-7 czerwca, jednocześnie w ponad 40 kinach w całej Polsce.

Wyjątkowo, ze względu na panującą sytuację, impreza została przeniesiona do sieci. Tym samym, będzie to pierwszy w Polsce festiwal filmów fabularnych zorganizowany całkowicie online. Wydarzenie odbędzie się na największej na świecie platformie, zrzeszającej kilkadziesiąt kin studyjnych – MOJEeKINO.PL – która wystartuje 21 maja.

MOJEeKINO.PL to największe na świecie wirtualne kino, zrzeszające w tej chwili kilkadziesiąt kin. Dzięki tej idei WIOSNA FILMÓW jako pierwszy w Polsce festiwal filmów fabularnych zorganizowany będzie całkowicie w sieci. Wydarzenie odbędzie się w tym samym czasie, w ponad 40 kinach studyjnych z całego kraju, które nawiązały współpracę z platformą MOJEeKINO.pl. Do tej pory festiwal organizowany był w kwietniu w Warszawie, następnie w maju i czerwcu gościł w wybranych kinach i miastach.

Zależało nam na utrzymaniu ciągłości funkcjonowania festiwalu, imprezy z 25-letnią tradycją. Przez długi czas zastanawialiśmy się jak zaadaptować jego formułę do nowej sytuacji. Z pomocą przyszło nam Stowarzyszenie Kin Studyjnych, które uruchamia platformę wirtualnego kina. Dzięki temu możemy przenieść nasze wydarzenie do sieci – mówi Maciej Zabojszcz, dyrektor festiwalu WIOSNA FILMÓW.

26. WIOSNA FILMÓW wystartuje już 29 maja i potrwa 10 dni.

Już w najbliższych dniach podanych zostanie więcej szczegółów oraz pierwsze tytuły filmów, jakie będzie można zobaczyć na festiwalu.